Živali in njihove razlike

Živali o katerih lahko več najdete na spletni strani www.pavza.com/zivali, imajo živalsko telo diferencirano v tkiva. Med živalmi  pa spadajo tudi izjeme, med katere spada tudi  najočitnejša spužva. Živali se med seboj razlikujejo z načinom prehranjevanja. Prehranjevanje je pa pomembno, kajti povezano je sposobnost premikanja, ki jo imajo skoraj vse živali v vsaj enem stadiju življenjskega kroga. Živali se razmnožujejo večinoma spolno. Odrasle živali pa delimo na: diploidne ali poliploidne, kar pomeni, da imajo diploidne živali eno ali dve garnituri kromosomov in poliploidne živali, ki imajo več kot dve garnituri kromosomov.  Nekatere pa se lahko razmnožujejo tudi nespolno s partenogenezo kar pomeni, da pride do razvoja zarodka iz jajčne celice brez oploditve. Zares je kar nekaj razlik po katerih se živali med seboj razlikujejo. Odvisno je od tega katero žival mislimo.

PesPri nekaterih ste zagotovo že videli kako se razmnožujejo. Največkrat lahko to vidite pri psih, konjih itd. Vzemimo pa za primer kačo, ki se ne razmnožuje na enak način kot se psi ali konji. Ravno tako je tudi z ribami itd.

Poleg razmnoževanja pa se vsaka žival med sabo razlikuje tudi po drugih stvareh. Ločijo se tudi glede na skupine. Te skupine so plazilci, sesalci, dvoživke, krvosesi in tako dalje. Med plazilce štejemo kuščarje, kače in tako dalje. V skupino sesalcev spadajo hrčki, miši in tako naprej. Med dvoživke štejemo predvsem žabe in druge živali, ki živijo tako v vodi kot tudi na kopnem. Glavni predstavnik krvosesov pa je netopir. To so glavne živalske skupine in glavne razlike med njimi.


© Optimizacija spletnih strani    O nas | Sodelovanje | Piškotki | Splošni pogoji