Glede na to, da se praktično vsi skušamo zavarovati pred nepotrebnimi stroški v smislu izgube energije pri ogrevanju, je jasno, da skušamo v stanovanja, predvsem hiše, vgrajevati takšne sisteme, ki so energetsko čim bolj varčni, potrebujejo čim manj energije, po drugi strani pa hiše izoliramo čim bolj na debelo, da tudi tu ni praktično nobenih izgub. Torej talno ogrevanje, kaminske peči in kvalitetna izolacija danes skoraj nikjer več ne izostane.
Potem dodamo še okna, ki izredno dobro tesnijo in imamo hišo, ki se pozimi preko noči ne ohladi izredno, hkrati pa se tudi poleti preko dneva ne segreje tako zelo. Vendar pa potem jasno ustvarimo okolje, kjer vlaga nastaja, če ne zaradi drugega, pa zaradi kuhinje, ki nikakor ne more iz stanovanja, zato se ljudje sprašujejo, ali talno ogrevanje res povzroča rosenje oken, ker v stanovanju ni radiatorjev, ki jih seveda niti ne potrebujemo v tako dobro izolirani hiši, ali je za rosenje oken krivo kaj drugega kot samo talno ogrevanje.
Dejstvo je, da rosenje oken ne povzroča nič drugega kot temperaturna razlika med prostorom in zunanjim zrakom, okna pa so v neposrednem stiku in kljub temu, da so še ne vem kako dobra, imajo v stanovanju določene posledice. V stanovanju pa nastaja vlaga in to ne glede na to, ali je v stanovanju prisotno samo talno ogrevanje, ali pa so tudi radiatorji, ki so načeloma nameščeni pod okni. Le – ti po mnenju mnogih dejansko sušijo vlago, kar pa je popolnoma zgrešeno mnenje, tako dobro izolirano hišo je enostavno treba zračiti. Torej, talno ogrevanje ne vpliva na rosenje oken.