Da so računalniške igre lahko tudi nevarne, se zaveda vse več ljudi. Prav gotovo gre za prav posebno obliko moderne zasvojenosti. Za to zasvojenost imajo največ možnosti prav otroci, ki jih takšne in drugačne igre tudi najbolj privlačijo.
Akcijske igre in strelske igre so verjetno najbolj nevarne računalniške igre, ki vplivajo tudi na razmišljanje in obnašanje otroka, tudi verjetnost za zasvojenost je pri teh igrah precej večja, kot če otrok igra miselne igre.
Starši smo v največji meri odgovorni in dolžni preprečiti takšno zasvojenost. Prva stvar, ki jo moramo narediti je to, da opazujemo navade naših otrok, spremljamo koliko časa dnevno se zadržujejo na računalniku in kaj počnejo medtem. Spremljati moramo tudi obnašanje in če pride do nasilnega vedenja, je potrebno prekiniti z igrami.
Najbolj učinkovito bo preventivno ukrepanje, zato že od samega začetka določite pravila. Otrok naj bo na računalniku le omejen čas, ki naj ne bo daljši od dveh ur, a tudi pretiravati ni potrebno, vsaj na začetku še ne.
Ne samo računalniške igre, tudi številne druge stvari na računalniku delujejo tako, da lahko otroka zasvojijo. Še bolj kot igre so nevarna kakšna družbena omrežja, ne le s stališča varnosti ampak tudi s stališča možnosti za zasvojenost. Zato je nujno, da omejite čas, ki ga lahko otrok preživi za računalnikom in ne čas, ko lahko igra igre.